AUSTIN, Texas -

The University Interscholastic League Class 1A-4A basketball district alignments for the 2014-15 and 2015-16:

CLASS 4A BASKETBALL:

REGION I

District 1 -- Borger, Dalhart, Pampa, Perryton, Bushland.

District 2 -- Big Spring, Lamesa, Levelland, Lubbock Estacado, Snyder, Sweetwater.

District 3 -- Clint, Clint Mountain View, Fabens, San Elizario.

District 4 -- Andrews, Fort Stockton, Midland Greenwood, Monahans, Pecos, Seminole.

District 5 -- Burkburnett, Iowa Park, Vernon, WF Hirschi.

District 6 -- Abilene Wylie, Brownwood, Graham, Mineral Wells, Stephenville.

District 7 -- Alvarado, FW Diamond Hill-Jarvis, Godley, Kennedale, Venus.

District 8 -- Bridgeport, Decatur, River Oaks Castleberry, Lake Worth, Springtown.

REGION II

District 9 -- Argyle, Aubrey, Celina, Gainesville, Krum, Sanger.

District 10 -- Uplift North Hills Prep, Carrollton Ranchview, Uplift Hampton Prep, Uplift Summit Intl Prep, Dallas Triple A Academy.

District 11 -- Dallas Carter, Dallas Lincoln, Dallas Madison, Dallas Pinkston, Dallas Roosevelt, Dallas Hutchins.

District 12 -- Anna, Bonham, Nevada Community, Princeton, Quinlan Ford, Melissa.

District 13 -- Athens, Crandall, Ferris, Kaufman, Mabank.

District 14 -- Brownsboro, Canton, Emory Rains, Van, Wills Point.

District 15 -- Atlanta, Paris, Paris North Lamar, Pittsburg, Texarkana Liberty-Eylau, Texarkana Pleasant Grove.

District 16 -- Bullard, Gilmer, Gladewater, Kilgore, Longview Spring Hill, Tyler Chapel Hill.

REGION III

District 17 -- China Spring, Gatesville, Lorena, Robinson, Waco Connally, Waco La Vega.

District 18 -- Fairfield, Groesbeck, Madisonville, Mexia, Palestine.

District 19 -- Carthage, Center, Henderson, Rusk, Tatum.

District 20 -- Diboll, Huntington, Jasper, Lufkin Hudson.

District 21 -- Bellville, Caldwell, Giddings, La Grange, Navasota, Smithville.

District 22 -- Houston Furr, Houston Jones, Houston Kashmere, Houston Scarborough, Houston Sterling, Houston Washington, Houston Wheatley, Houston Worthing.

District 23 -- Cleveland, Cleveland Tarkington, Coldspring-Oakhurst, Huffman Hargrave, Liberty, Shepherd, Splendora.

District 24 -- Bridge City, Hamshire-Fannett, Orange Little Cypress-Mauriceville, West Orange-Stark, Orangefield, Silsbee, Sour Lake Hardin-Jefferson.

REGION IV